Prenumeruoti naujienlaiškį

2015-04-10
Australų menininkę atvykstant į Lietuvą labiausiai gąsdino šaltis

6-ajame NOA (Naujosios operos akcijos) festivalyje pristatomas ypatingas projektas - australų menininkų performatyvi garso ekskursija „Flyway", kviečianti iš naujo patirti miesto erdvę, sekant paukščių migracijos keliais. Viena „Flyway" kūrėjų, idėjos autorė Liz Dunn, jau kurį laiką viešinti Lietuvoje, dalinasi mintimis apie unikalų meninį projektą bei pirmąją viešnagę mūsų šalyje.

Liz, papasakok apie „Flyway" tiems, kurie apie šį projektą nieko nežino?
„Flyway" - tai performatyvi ekskursija, įtraukianti publiką į didingą, nepaprastą migruojančių paukščių kelionę. Ji pritaikoma kiekvienai vietai, kurioje yra pristatoma, ir tyrinėja vietinius miesto paukščius, vietas ir mūsų santykį su gamta. Ekskursijos dalyviai dėvi ausines, turi žiūronus ir yra įtraukiami į garsinį kraštovaizdį. Jie yra vedami per miestą, kur „patiria" paukščius, kintančią vizualinę aplinką.

„Flyway" jau buvo kelis kartus rengtas skirtinguose miestuose. Kokia buvo dalyvių reakcija?
Rodėme jį Melburne, Roterdame ir Varnoje - miestuose ir kultūrose, kurios yra gana skirtingos, bet žmonės reagavo panašiai. Kiekvienas šią patirtį išgyvena tiek individualiai, tiek kaip grupė. Žmonės mėgsta komentuoti, ką patyrė, išgirdo, ką matė per žiūronus. Potyris unikalus, kadangi žmonės žino, jog kiekvienas patyrė specifinę visų elementų kombinaciją. Manau, jog tai kiekvienam ekskursijos dalyviui leidžia pabūti „dabar ir čia".

Ar anksčiau teko lankytis Lietuvoje? Ką jau spėjai čia aplankyti viešnagės metu?
Ne, anksčiau niekada Lietuvoje nebuvau ir labai džiaugiuosi, kad „Flyway" mane nuneša į pačias netikėčiausias vietas, kur, kitu atveju, gal neapsilankyčiau. Esu labai laiminga turėdama galimybę pristatyti šį kūrinį Vilniuje - tai nuostabus būdas patirti miestą. Tik prieš atvykdama šiek tiek nervinausi dėl to, kaip bus šalta!
Jau spėjau nemažai pasivaikščioti Vilniuje, pamatyti daug gražių vietų. Beje, „Flyway" marštrutas, kurį derinome su vietos prodiuseriais, ves tomis Jūsų sostinės vietomis, kuriomis gal šiaip nepagalvotumėte pasivaikščioti. Jau apsilankiau ir Baltojoje Vokėje, kur įrašinėjau vietinių paukščių garsus - nepaprastai gražu!

Performatyvus garso turas „Flyway" vyks balandžio 15-19 d. nuo 19:15 val. Kiekvienoje ekskursijoje gali dalyvauti iki 25 žmonių, tad dalyvių skaičius ribotas!


[Atgal]

VIDEO