Prenumeruoti naujienlaiškį

2015-10-26
Mini NOA programoje: šiuolaikinės operos hitai

Lapkričio 12-14 dienomis Menų spaustuvės Juodojoje salėje vyks mažoji „Naujosios Operos Akcija" (NOA), kurios metu bus galima pamatyti ir išgirsti ryškiausius 2015 m. pavasarį didžiajame NOA festivalyje pristatytus kūrinius: operą GEROS DIENOS!, garso vaidinimą AUDIOKAUKAS ir erdvinę mono operą tamsoje CONFESSIONS. Pastarąjį kūrinį lapkričio 15 d. išvys ir Klaipėdos publika.

Mini NOA festivalį lapkričio 12 d. pradės opera GEROS DIENOS! (libreto autorė Vaiva Grainytė, kompozitorė Lina Lapelytė, režisierė Rugilė Barzdžiukaitė). Spektaklis, kurio siužete pasakojamos dešimties prekybos centro kasininkių istorijos, įvertintas Auksiniu scenos kryžiumi kaip geriausias 2013-ųjų metų lietuvių autorių kūrinys. Opera taip pat sulaukė plataus užsienio kritikų atgarsio. Lietuvos scenose spektaklis GEROS DIENOS! yra retas svečias. Po pasirodymo mažajame NOA festivalyje spektaklio kūrybinė komanda pratęs savo tarptautines gastroles, šįkart po ilgojo prancūziškojo maratono keliaudama naujomis kryptimis. Artėjantį pusmetį operos kūrybinės grupės laukia pasirodymai Vokietijos, Didžiosios Britanijos ir Lenkijos teatro festivaliuose.

Vasarą Juodkrantės paplūdimyje po atviru naktiniu dangumi pristatytas garso vaidinimas AUDIOKAUKAS (scenarijaus, muzikos ir garso montažo autorius Arturas Bumšteinas) lapkričio 13-osios vakarą vėl sugrįžta į Menų spaustuvės Juodąją salę. AUDIOKAUKO scenarijuje atgimsta koliažo principu sukomponuota nauja istorija, inspiruota 1990-aisiais Lietuvos televizijos transliuotų fantastinio kino laidų „Videokaukas" ir „Eridano" leidyklos publikuotos serijos „Mokslinės fantastikos aukso fondas" knygų. AUDIOKAUKO istorija - tai trumpas epizodas iš jauno talentingo kulinaro Deniso gyvenimo, nutikęs jam ruošiant patiekalą iš bobausių. Po spektaklio kūrybinė grupė AUDIOKAUKO klausytojams-žiūrovams pasiūlys ir jau tradiciniu tapusio bobausių risotto.

Lapkričio 14 d. mini NOA festivalį užbaigs du kūrybinės komandos „Spatial Opera Company" ir žiūrovų susitikimai tamsoje - erdvinėje mono operoje CONFESSIONS. Lapkričio 15 d. spektaklis bus pristatytas ir Klaipėdos kultūros fabrike. „Spatial Opera Company" kūrėjai (švedai Jensas Hedmanas ir Åsa Nordgren bei lietuvė Rūta Vitkauskaitė), siūlydami publikai trumpam atsisakyti vienos juslės - regos, siekia praplėsti ir atskleisti akustinės aplinkos ir jos suvokimo bei erdvinio garso poveikio vaizduotei galimybes. „Kaip toli mus gali nuvesti mūsų vaizduotė? Kokie vaizdiniai formuojasi mūsų sąmonėje, ją dirginant išoriniam pasauliui? Ir kokie tie dirgikliai, sukeliantys mums panašias būsenas, pojūčius ar vaizdinius? Ir ar iš tiesų, mums dalyvaujant bendrame renginyje, mūsų vaizduotės susijungia į vieną kolektyvinę vaizduotę?" - klausia ir operoje CONFESSIONS kuriamais garsovaizdžiais siūlo ieškoti atsakymų kompozitorė Rūta Vitkauskaitė.

Mažasis NOA festivalis užbaigs 2015-ųjų metų „Operomanijos" pasirodymų Lietuvoje sezoną. Didžiajai „Naujosios operos akcijai" rengiamasi 2017-aisiais. Festivalio organizatoriai, nesiekdami įtilpti į kasmetinių festivalių rengimo tradicijas, šiuo metu visą dėmesį skiria kūrybiniam procesui, kad po metų pertraukos į 7-ajį NOA pakviestų žiūrovus naujiems netikėtiems susitikimams su naująja aktualiąja opera.

Mažojo NOA festivalio programa:
Lapkričio 12 d. 19 val. Menų spaustuvės Juodojoje salėje - GEROS DIENOS!
Lapkričio 13 d. 19 val. Menų spaustuvės Juodojoje salėje - AUDIOKAUKAS
Lapkričio 14 d. 17 ir 19 val. Menų spaustuvės Juodojoje salėje - CONFESSIONS
Lapkričio 15 d. 18 val. Klaipėdos kultūros fabriko Daugiafunkcėje salėje B - CONFESSIONS


[Atgal]

VIDEO